توصیه برای موفقیت (۱۰۱ توصیه)

مجموعه: سلامت روان
تاریخ انتشار: 2018-01-21
نویسنده:مهرداد
تعداد بازدید: 535
توصیه برای موفقیت (۱۰۱ توصیه)
loading...
اگر این مقاله مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

۱۰۱ توصیه برای موفقیت

101 توصیه برای موفقیت

101 توصیه برای موفقیت

آنتونی رابینز، در سال ۱۹۶۱ در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد. پس از گرفتن دیپلم متوسطه به کارهای مختلفی روی آورد، ولی توفیق چندانی نیافت. اما ناگهان با تصمیم قاطع و به کارگیری اراده‌ی قوی دگرگونی بزرگی در خود ایجاد کرد. او در مدت کوتاهی به بیشترین آرزوها و رؤیاهای جوانی خود جامه‌ی عمل پوشانید. قصری زیبا و بزرگ در ساحل سن‌دیه‌گو خریداری کرد و چند طبقه‌ی آن را به دفتر کار خود اختصاص داد. او یکی از بزرگ‌ترین سخنرانان و گویندگان برنامه‌های روانشناسی رادیو و تلویزیون تبدیل شد. شهرت او از طریق نوارهای سخنرانی به دورترین نقاط جهان رسید. آنتونی رابینز اهداف معنوی را بسیار با ارزش‌تر از مقاصد مادی می‌شمارد. اکنون کتاب‌های او در ردیف پر فروش‌ترین کتاب‌های دنیا قرار دارد.

۱۰۱ توصیه برای موفقیت :توصیهای زیر برگرفته از سخنرانی‌ها و کتاب‌های منتشر شده‌ی آنتونی رابینز به زبان فارسی است

۱

در لحاظت تصمیم گیری است که زندگی شما شکل می‌گیرد. توصیه برای موفقیت

۲

من دریافته‌ام که قدرت فردی می‌تواند در یک لحظه، زندگی افراد را کاملاً دگرگون سازد. من آموخته‌ام که ابزارهای لازم برای تبدیل رؤیاهایمان به واقعیت، تماماً در وجود خودمان نهفته‌اند و تنها انتظار روزی را می‌کشند که ما تصمیم بگیریم از خواب بیدار شویم و حقمان را از زندگی طلب کنیم.

۳

اگر فکر کنید کاری را می‌توانید یا نمی‌توانید انجام دهید، در هر دو صورت درست فکر کرده‌اید.

۴

هیچ چیز معنایی ندارد مگر آن که شما به آن معنا ببخشید.

۵

اگر پیگیر باشید، همیشه راهی پیدا می‌شود. توصیه برای موفقیت

۶

اگر بتوانید پنج یا شش نه را تحمل کنید، آن وقت قادرید ثروتمند شوید و می‌توانید زندگی دیگران را نیز تغییر دهید، ولی افراد غالباً نمی‌دانند چگونه از پس حتی سه جواب نه بر بیایند.

۷

هنگامی که دو نفر با هم برخورد می‌کنند، تا زمانی که نوعی صمیمیت بر روابط آنان حاکم باشد، آنکه اطمینان بیشتری به خویش دارد بیشتر بر دیگری اثر می‌گذارد.توصیه برای موفقیت

۸

با در هم شکستن الگوی محدود کننده‌ی رفتار فرد می‌توان زندگی او را کاملاً دگرگون ساخت زیرا این عمل باعث نفوذ در او می‌شود.

۹

 شور و اشتیاق، کلید همه‌ی کارهای من است. حتی در صحبت کردنم نیز شور و اشتیاق فراوانی به چشم می‌خورد.

۱۰

یک تصمیم واقعی زمانی است که از هر کار دیگری دست بکشید و فقط به آن چیزی بپردازید که قصد انجامش را دارید.

۱۱

علت گریز موفقیت از افراد این است که بیشتر آنان در گذشته بهره‌ی کمی از موفقیت داشته‌اند. اما یک فرد خوشبین معتقد است که: «گذشته با آینده یکسان نیست.» توصیه برای موفقیت

۱۲

واقعیت این است که ما قادریم ذهن، بدن و احساساتمان را با خوشی‌ها و یا ناخوشی‌ها و یا هر چیز دیگری که دلمان می‌خواهد پیوند بزنیم. با تغییر ناخوشی‌ها به خوشی‌ها، قادر خواهیم بود تغییراتی پایدار در رفتارمان پدید آوریم.

۱۳

من معتقدم که زندگی، دائما استقامت و پایمردی ما را مورد آزمایش قرار می‌دهد، و بزرگترین پاداش‌های زندگی متعلق به کسانی است که برای رسیدن به خواسته‌هایشان هرگز از تلاش باز نمی‌ایستند و از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند. این افراد قادرند کوه‌ها را جابجا کنند. ممکن است ساده به نظر برسد، ولی این همان تفاوتی است که میان دو گروه از انسان‌ها وجود دارد: کسانی که زندگی خوشی دارند و کسانی که زندگیشان در حسرت سپری می‌شود.

۱۴

هر اتفاقی که افتاد، مسئولیت آن را به عهده بگیرید. تتوصیه برای موفقیت

۱۵

موفقیت یعنی هر کاری که دلتان می‌خواهد، در هر زمان که دلتان می‌خواهد، با کمک هر کسی که دلتان می‌خواهد و هر اندازه که دلتان می‌خواهد انجام دهید.

۱۶

شهامت واقعی آن است که برای رسیدن به خواسته‌ی خود، هر کار لازمی را انجام دهید و بدانید که سعی و تلاش، همیشه دارای ارزش است. زیرا تلاش، پاداشی است که پاداش‌های بزرگتر را به همراه دارد.

۱۷

بزرگان زاده نمی‌شوند، ساخته می‌شوند.

۱۸

پیشرفت دائمی و پایان ناپذیر، بسیار حائز اهمیت است زیرا این تنها راه خشنودی است. توصیه برای موفقیت

۱۹

یادتان باشد که در انتظار معجزه باشید زیرا خودتان نیز معجزه هستید. وجودتان را منبع نور سازید و نیرویی باشید در راستای خیر.

۲۰

اکثر انسان‌ها نمی‌دانند که اگر تمام نیرو و امکاناتشان را در یک زمینه از زندگیشان متمرکز سازند، ناگهان چه قدرت عظیمی در اختیارشان قرار می‌گیرد.

۲۱

داشتن آمادگی و استفاده از فرصت‌ها، حالتی را پدید می‌آورد که معمولاً بخت و اقبال نامیده می‌شود.

۲۲

داشتن آمادگی و استفاده از فرصت‌ها، حالتی را پدید می‌آورد که معمولاً بخت و اقبال نامیده می‌شود.توصیه برای موفقیت

۲۲

این تصمیم‌های شماست که زندگیتان را شکل می‌دهد، نه شرایط خارجی.

۲۳

نگاهتان را بر روی هدف متمرکز سازید، نه بر روی چیزهایی که موجب هراستان می‌شود.

۲۴

چیزی به نام شکست وجود ندارد، تنها نتایج موجودند.توصیه برای موفقیت

۲۵

تمام پیشرفت‌های انسان از یک سؤال آغاز می‌شود.

۲۶

قابلیت‌های انسان‌ها محدود نیست، بلکه روحیه‌شان محدود است.توصیه برای موفقیت

۲۷

تاکنون هرگز کسی به صرف داشتن علاقه به هدف نرسیده است، کسی به هدف می‌رسد که خودش برای رسیدن به آن هدف ملزم ساخته باشد.

۲۸

سؤال مناسب، زندگی مناسبی را فراهم می‌آورد. انسان‌های موفق کسانی هستند که سؤال‌های بهتری می‌پرسند و در نتیجه، پاسخ‌های بهتری نیز دریافت می‌کنند.

۲۹

تفکر مثبت در واقع فرآیند پرسیدن سؤال‌های مثبت است. راز موفقیت، اجتناب از سؤال‌های منفی و پرسیدن سؤال‌های نیرو بخش است. کسی که سؤال‌های صحیح می‌پرسد، غیر ممکن است شکست بخورد.

۳۰

شما اکنون بر سر یک دوراهی قرار دارید. این فرصت برایتان پیش آمده است که مهمترین تصمیم زندگیتان را بگیرید. گذشته‌ی خود را فراموش کنید. ببینید اکنون کی هستید؟ چه کسی تصمیم گرفته است که شما چیزی باشید که الان هستید؟ به چیزی که بوده‌اید فکر نکنید. الان چه هستید؟ تصمیم گرفته‌اید در آینده چه بشوید؟ این تصمیم را آگاهانه و از روی دقت بگیرید. این تصمیم را با قدرت بگیرید.

۳۱

اگر بر زمان احاطه داشته باشید، در می‌یابید که اکثر مردم کارهایی را که در عرض یک سال می‌توانند انجام دهند چه قدر زیاد، و کارهایی را که در مدت ده سال قادرند انجام دهند چه قدر کم برآورد می‌کنند.

۳۲

خواست واقعی آن است که به «تصمیم قطعی» بیانجامد. و تصمیم واقعی آن است که به «عمل» منجر شود، و تنها چیزی که ما را به «نتیجه» می‌رساند همان عمل صحیح است.

۳۳

اگر ارزش‌های واقعی‌تان را نمی‌شناسید، خود را برای رنج آماده کنید.توصیه برای موفقیت

۳۴

کار درست آن است که بر تجربه و علم خود بیافزایم و آنها را برای رسیدن به آرزوها و خواسته‌های پسندیده‌ی خود به کار گیریم.

۳۵

هرگاه گرفتن تصمیم مهمی را دشوار یافتید، بدانید که علتش فقط یک چیز است: نداشتن تصور روشن از ارزش‌های زندگی.

۳۶

تجربه‌های خود را مثل فرش بزرگی در نظر بگیرید که می‌توان بر روی آن هر نقش و نگار دلخواهی را طراحی کرد. توصیه برای موفقیت

۳۷

اولین قدم برای ایجاد تغییر آن است که ببینیم واقعاً چه می‌خواهیم؛ و در نتیجه هدفی را در نظر بگیریم و به سوی آن حرکت کنیم.

۳۸

برای اینکه بتوانیم به سرعت هر گونه تغییری را به وجود آوریم، کافی است بدانیم که هم اکنون و در همین لحظه قادر به تغییری هستیم.

۳۹

تصمیم گیری و قاطعیت، بیدار باشی به اراده‌ی انسان است.توصیه برای موفقیت

۴۰

رسیدن به هدف هیچ ارزشی نخواهد داشت، مگر اینکه پیش از رسیدن به آن، هدف‌های تازه‌تر و بزرگ‌تری را برای خود در نظر گرفته باشید.

۴۱

نگذاریم چیزهای نادرستی که از گذشته‌ها در ذهنمان جای گرفته‌اند، حال و آینده‌ی ما را تباه کنند.

۴۲

زندگی چقدر کسالت بار بود اگر پیش از وقوع حادثه می‌دانستیم که چه واقعه‌ای روی خواهد داد.توصیه برای موفقیت

۴۳

واژه‌ها قدرت آغاز جنگ یا برقراری صلح رادارند و می‌توانند ارتباط‌ها را نابود سازند یا تقویت کنند. چگونگی احساس ما درباره‌ی هر چیزی از طریق مفهومی که ما به آن پیوند می‌دهیم شکل می‌گیرد. واژه‌هایی که آگاهانه یا ناآگاهانه بر می‌گزینیم تا با آنها موقعیتی را توصیف کنیم، بلافاصله می‌توانند احساس ما را تغییر دهند.

۴۴

دستاوردهای زندگی ما حاصل پیوند رشته تصمیم گیری‌های کوچک‌مان است که به صورت فردی، خانوادگی، گروهی، اجتماعی و یا صرفاً به عنوان یک انسان اتخاذ کرده‌ایم.

۴۵

راز دستیابی به اهداف، مشروط سازی ذهن است. هدف‌هایتان را دست کم دو بار در روز مرور کنید. آنها را بنویسید و در جایی قرار دهید که کاملاً در معرض دیدتان باشد.

۴۶

اگر با موقعیت‌هایی که ناراحت‌مان می‌کنند، برخورد نکنیم، این کار اغلب سبب رشد ترس می‌شود. احساس‌هایی چون ترس، تشویش، نگرانی و دلواپسی تنها فراخوانی برای حرکت محسوب می‌شوند و به ما هشدار می‌دهند که می‌بایست برای بروز هر اتفاقی آمادگی بیشتری داشته باشیم.

۴۷

از جمله تعاریف موفقیت این است که باید به گونه‌ای زندگی کرد که بتوان احساس عمیقی از شادی، و احساس اندکی از غم بدست آورد.

۴۸

دانستن اینکه چه باید کرد تنها کافی نیست، بلکه می‌بایست به دانسته‌های خود عمل کنید.

۴۹

تنها کسانی طعم عمیق‌ترین لذت‌های زندگی و موفقیت‌های واقعی را می‌چشند که شیوه‌ی خدمت ایثارگرانه و صمیمانه را آموخته‌اند.

۵۰

 اراده کنید ورزش، جزئی از هویت شما باشد. با ورزش مداوم و دارا بودن جسمی سالم می‌توان از مواهب زندگی بهره‌مند شد.

۵۱

برای ایجاد عمیق‌ترین و سریع‌ترین پیشرفت در زندگی‌تان، می‌بایست هویت خود را دگرگون کرد و شکوفا ساخت.توصیه برای موفقیت

۵۲

در هر بخشی از زندگی که خواهان پیشرفت هستید، می‌توانید پرسش‌هایی را طرح کنید: و آن گاه پاسخ‌هایی نیز برایتان فراهم می‌گردد. پاسخ‌ها همان راه‌حل ها هستند که می‌توانند شما و افراد مورد علاقه‌تان را به سطحی بالاتر از موفقیت و کامیابی برسانند.

۵۳

هدفی را انتخاب کنید که شما را بیشتر به هیجان می‌آورد؛ چیزی که وادارتان می‌سازد زودتر از بستر برخیزید و تا دیر هنگام بیدار بمانید.

۵۴

قواعد بازی را طوری طراحی کنید که برنده شوید.توصیه برای موفقیت

۵۵

همین که تصمیم بگیرید و از احساسات توانمند خود استفاده کنید و بر این باور باشید که چیزی دارای اهمیت و اولویت است و به طور مداوم به آن توجه داشته باشید، تمام نیروهای درونی‌تان در جهت تحقق آن بسیج می‌شوند.

۵۶

هیولا را تا کوچک است نابود کنید. بهترین موقع برای کنترل احساس منفی هنگامی است که آن احساس آغاز می‌شود.

۵۷

از مهمترین راه‌های صرفه‌جویی در زمان، استفاده از تجارب دیگران است.

۵۸

اگر کسی در هر یک از زمینه‌های زندگی بهتر از ما عمل می‌کند، ساده‌ترین دلیلش آن است که راهی بهتر برای قضاوت و معنا کردن امور دارد و می‌داند که در هر مورد چه عکس‌العملی نشان دهد.

۵۹

خوشرویی نشانه‌ی زیرکی است، زیرا هنگامی که احساس شادی شکل می‌گیرد و این نشاط چندان قوی است که به دیگران نیز تسرّی می‌یابد بهتر می‌توان هر نوع مشکلی را که بر سر راه است بر طرف ساخت.توصیه برای موفقیت

۶۰

در دنیای واقعی بقای رابطه فقط در یک صورت امکان پذیر است: بکوشید که نسبت به طرف مقابل بخشنده و دهنده باشید، نه اینکه بخواهید چیزی به دست آورید.

۶۱

سرنوشت هر کس در لحظات تصمیم گیری شکل می‌گیرد. تصمیم‌هایی که امروز و هر روز گرفته می‌شوند وضع امروزی و سال‌های آینده را شکل می‌دهند.

۶۲

تعیین هدف، پایه‌ی همه موفقیت‌های زندگی و اولین قدم برای تبدیل ذهنیت به عینیت است.توصیه برای موفقیت

۶۳

هنگامی که عشق را ابراز می‌کنید، طعم آن را دوباره می‌چشید. عشق را همچون هدیه‌ای به دیگران اعطا کنید و به خود اجازه دهید هدیه دیگران را بپذیرید.

۶۴

خود را از قید و بند رها کنیم: آن وقت خواهیم دید که اعتماد به نفس و بینشی که در ما ایجاد می‌شود، محدودیت‌های گذشته‌مان را در هم می‌شکند.

۶۵

آن که نتواند بپرسد، نمی‌تواند زندگی کند.

۶۶

بزرگترین نیرویی که می‌توان از آن استفاده کرد، دردی است که از درون سرچشمه می‌گیرد و نه از بیرون؛ و بزرگترین درد آن است که انسان بداند نتوانسته است مطابق معیارهای خود زندگی کند.توصیه برای موفقیت

۶۷

بعضی‌ها بی‌آنکه بدانند چه چیزهایی در زندگی‌شان واقعاً ارزش دارد، هدف‌هایی را برای خود تعریف می‌کنند. به همین دلیل است که وقتی به هدف‌هایشان می‌رسند، می‌پرسند: «آیا این دقیقاً همان چیزی بود که می‌خواستم؟»

۶۸

ممکن است مشکلی را به طور موقتی بر طرف سازیم اما اگر علت بروز آن را رفع نکنیم، پس از مدتی دوباره ظاهر می‌شود.

۶۹

به دنبال بهانه نباشید. همین حالا سه تصمیم بگیرید که موجب بهبودی سلامت شما، حرفه‌تان، خویشاوند‌تان، و زندگی‌تان شود و بر اساس آن عمل کنید.

۷۰

توان خود را به خاطر مسائل کم اهمیت، هدر ندهید و یادتان باشد که بیشتر موضوعات اهمیت  چندانی ندارند.توصیه برای موفقیت

۷۱

تنها رسیدن به هدف مهم نیست، بلکه شیرینی‌های زندگی که در راه رسیدن به هدف به دست می‌آید نیز به همان اندازه اهمیت دارد.

۷۲

به خاطر داشته باشید: قصد ما این نیست که بر مشکلات زندگی سرپوش بگذاریم، بلکه می‌خواهیم خود را در وضعیت فکری و عاطفی بهتری قرار دهیم، تا نه تنها راه حل مشکلات‌مان را پیدا کنیم، بلکه در عمل برای رفع مشکلات خود گام برداریم.

۷۳

از مؤثرترین راه‌های پیشرفت در زندگی، شناسایی و تقویت هر باوری است که باعث حرکت به سوی رؤیاها می‌شود.

۷۴

پرسش موجب دستیابی به داشته‌های تازه‌ای می‌شود.توصیه برای موفقیت

۷۵

باورهای خود را به گونه‌ای شکل دهید که اختیارتان دست خودتان باشد، و جهان بیرونی تعیین کننده احساس خوب یا بدتان نباشد.

۷۶

مسیر کنونی شما چیست؟ آیا به سوی هدف‌تان در حرکتید، یا در خلاف جهت آن حرکت می‌کنید؟ آیا به تصحیح مسیر نیاز دارید؟ آیا از زندگی تا سر حد نهایت لذت می‌برید؟ اگر چنین نیست، هم اکنون در مسیرتان تغییراتی ایجاد کنید.

۷۷

اگر من و شما ندانیم که مهمترین چیز در زندگی‌مان چیست و به دنبال چه می‌گردیم، طبیعتاً نمی‌توانیم اعتماد به نفس لازم را نیز در خود به وجود آوریم چه رسد به اینکه بخواهیم تصمیم‌هایی کارساز بگیریم. توصیه برای موفقیت

۷۸

کنجکاوی را پرورش دهید. اگر واقعاً خواهان رشد در زندگی‌تان هستید، یاد بگیرید همچون کودکان پرسشگر باشید. مردم کنجکاو هرگز خسته و دلتنگ نمی‌شوند و زندگی برای آنها جست و جوی پایان ناپذیر و شادی بخش است.

۷۹

اگر خواهان شرکت در بازی زندگی هستید و می‌خواهید برنده شوید، می‌بایست با بالاترین توان به بازی بپردازید.

۸۰

انسان همان چیزی است که در دل خود به آن باور دارد.توصیه برای موفقیت

۸۱

آنچه عقاید ما را می‌سازد وقایع و خاطرات تعیین کننده نیست، بلکه تعبیر و تفسیری است که ما از اتفاقات داریم. معنایی که به خاطرات خود می‌دهیم. تعیین کننده‌ باورهای ماست.

۸۲

باورها می‌توانند از برخی افراد، قهرمان بیافرینند و برخی دیگر را به موجوداتی ناتوان بدل کنند.

۸۳

تنها راه رسیدن به خوشبختی، آن است که بر  اساس بزرگترین آرمان‌های خود زندگی کنیم.

۸۴

اگر واقعاً خواهان موفقیت‌های بزرگ در زندگی هستید، ناچار باید خود را برای شنیدن پاسخ رد و گرفتن جواب منفی آماده کنید.

۸۵

باید توجه داشت که مشکل‌ترین مرحله در رسیدن به هدف، گرفتن تصمیم واقعی، و مقید بودن به آن است.

۸۶

فراوان تصمیم بگیرید. از تصمیم‌های خود درسی بیاموزید. به تصمیم‌های خود پایبند باشید، اما برای تغییر شیوه‌ی تفکرتان همیشه آمادگی داشته باشید.

۸۷

راز اول: سؤال‌های مناسب بپرسید.

۸۸

راز دوم: خواسته‌ی خود را هوشمندانه مطرح کنید. توصیه برای موفقیت

۸۹

راز سوم: اگر می‌خواهید موفق شوید، عمیقاً خواسته‌ی خود را مورد توجه قرار دهید و برای رسیدن به آن، از انجام هیچ کاری دریغ نورزید.

۹۰

راز چهارم: هرگز مشتاق دستیابی به موفقیت نباشید. در عوض به دنبال دلایلی باشید که شما را تحریک و وادار به فعالیت کنند!

۹۱

راز پنجم: شور و هیجان را در زندگی‌تان فراگیر سازید!

۹۲

راز ششم: از انسان‌های دیگر بیاموزید.!

۹۳

راز هفتم: برای مردم ارزش پدید آورید!توصیه برای موفقیت

۹۴

راز هشتم: باور داشته باشید که غیر ممکن‌ها، ممکن خواهند شد!

۹۵

راز نهم: با افراد موفق معاشرت داشته باشید.

۹۶

راز دهم: مسئولیت پذیر باشید و انجام کارها را به عهده بگیرید!

۹۷

راز یازدهم: همیشه در جستجوی راهی برای تحقق خواسته‌هایتان باشید.

۹۸

راز دوازدهم: عادت کنید که زیاد تصمیم بگیرید!

۹۹

مطالعه این کتاب و هر کتاب دیگری که خوانده‌ای بی‌فایده خواهد بود، مگر آنکه به دانسته‌ها و آموخته‌های خود عمل کنید.

۱۰۰

تنها کسی را می‌توانید تغییر دهید، خودتان هستید. توصیه برای موفقیت

۱۰۱

در هر موقعیتی داشتن چندین راه حل، بهتر از داشتن فقط یک یا دو راه حل است.

بیشتر بخوانید:  استرس کمتر و راهکار های موثر برای کاهش استرس

۱۰۱ توصیه برای موفقیت

گرداوری : dar2del.com

۱۰۱ توصیه برای موفقیت

**کپی برداری از این مطلب  ، فقط با ذکر منبع و درج لینک به آدرس منبع آزاد است . 

۱۰۱ توصیه برای موفقیت

از کانال تلگرم ما دیدن کنید

از کانال تلگرم ما دیدن کنید

از کانال تلگرم ما دیدن کنید

از کانال تلگرم ما دیدن کنید

اگر این مقاله مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید :
loading...

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “توصیه برای موفقیت (۱۰۱ توصیه)”

IjwhLS1cL2pzXC9qcXVlcnktMS45LjAubWluLmpzXCI+Ig==--> IjwhLS1cL2pzXC9qcXVlcnktMS4xMi4wLm1pbi5qc1wiPiI=--> IjwhLS1cL2pzXC9qcXVlcnktMS4xMi4wLm1pbi5qc1wiPiI=--> قالب تفریحی