توصیه برای موفقیت (۱۰۱ توصیه)

مجموعه: سلامت روان
تاریخ انتشار: 2018-01-21
نویسنده:mehrdadno
تعداد بازدید: 67
توصیه برای موفقیت (۱۰۱ توصیه)
loading...
اگر این مقاله مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

۱۰۱ توصیه برای موفقیت

101 توصیه برای موفقیت

101 توصیه برای موفقیت

آنتونی رابینز، در سال ۱۹۶۱ در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد. پس از گرفتن دیپلم متوسطه به كارهای مختلفی روی آورد، ولی توفیق چندانی نیافت. اما ناگهان با تصمیم قاطع و به كارگیری اراده‌ی قوی دگرگونی بزرگی در خود ایجاد كرد. او در مدت كوتاهی به بیشترین آرزوها و رؤیاهای جوانی خود جامه‌ی عمل پوشانید. قصری زیبا و بزرگ در ساحل سن‌دیه‌گو خریداری كرد و چند طبقه‌ی آن را به دفتر كار خود اختصاص داد. او یكی از بزرگ‌ترین سخنرانان و گویندگان برنامه‌های روانشناسی رادیو و تلویزیون تبدیل شد. شهرت او از طریق نوارهای سخنرانی به دورترین نقاط جهان رسید. آنتونی رابینز اهداف معنوی را بسیار با ارزش‌تر از مقاصد مادی می‌شمارد. اكنون كتاب‌های او در ردیف پر فروش‌ترین كتاب‌های دنیا قرار دارد.

۱۰۱ توصیه برای موفقیت :توصیهای زیر برگرفته از سخنرانی‌ها و كتاب‌های منتشر شده‌ی آنتونی رابینز به زبان فارسی است

۱

در لحاظت تصمیم گیری است كه زندگی شما شكل می‌گیرد. توصیه برای موفقیت

۲

من دریافته‌ام كه قدرت فردی می‌تواند در یك لحظه، زندگی افراد را كاملاً دگرگون سازد. من آموخته‌ام كه ابزارهای لازم برای تبدیل رؤیاهایمان به واقعیت، تماماً در وجود خودمان نهفته‌اند و تنها انتظار روزی را می‌كشند كه ما تصمیم بگیریم از خواب بیدار شویم و حقمان را از زندگی طلب كنیم.

۳

اگر فكر كنید كاری را می‌توانید یا نمی‌توانید انجام دهید، در هر دو صورت درست فكر كرده‌اید.

۴

هیچ چیز معنایی ندارد مگر آن كه شما به آن معنا ببخشید.

۵

اگر پیگیر باشید، همیشه راهی پیدا می‌شود. توصیه برای موفقیت

۶

اگر بتوانید پنج یا شش نه را تحمل كنید، آن وقت قادرید ثروتمند شوید و می‌توانید زندگی دیگران را نیز تغییر دهید، ولی افراد غالباً نمی‌دانند چگونه از پس حتی سه جواب نه بر بیایند.

۷

هنگامی كه دو نفر با هم برخورد می‌كنند، تا زمانی كه نوعی صمیمیت بر روابط آنان حاكم باشد، آنكه اطمینان بیشتری به خویش دارد بیشتر بر دیگری اثر می‌گذارد.توصیه برای موفقیت

۸

با در هم شكستن الگوی محدود كننده‌ی رفتار فرد می‌توان زندگی او را كاملاً دگرگون ساخت زیرا این عمل باعث نفوذ در او می‌شود.

۹

 شور و اشتیاق، كلید همه‌ی كارهای من است. حتی در صحبت كردنم نیز شور و اشتیاق فراوانی به چشم می‌خورد.

۱۰

یك تصمیم واقعی زمانی است كه از هر كار دیگری دست بكشید و فقط به آن چیزی بپردازید كه قصد انجامش را دارید.

۱۱

علت گریز موفقیت از افراد این است كه بیشتر آنان در گذشته بهره‌ی كمی از موفقیت داشته‌اند. اما یك فرد خوشبین معتقد است كه: «گذشته با آینده یكسان نیست.» توصیه برای موفقیت

۱۲

واقعیت این است كه ما قادریم ذهن، بدن و احساساتمان را با خوشی‌ها و یا ناخوشی‌ها و یا هر چیز دیگری كه دلمان می‌خواهد پیوند بزنیم. با تغییر ناخوشی‌ها به خوشی‌ها، قادر خواهیم بود تغییراتی پایدار در رفتارمان پدید آوریم.

۱۳

من معتقدم كه زندگی، دائما استقامت و پایمردی ما را مورد آزمایش قرار می‌دهد، و بزرگترین پاداش‌های زندگی متعلق به كسانی است كه برای رسیدن به خواسته‌هایشان هرگز از تلاش باز نمی‌ایستند و از هیچ كوششی فروگذار نمی‌كنند. این افراد قادرند كوه‌ها را جابجا كنند. ممكن است ساده به نظر برسد، ولی این همان تفاوتی است كه میان دو گروه از انسان‌ها وجود دارد: كسانی كه زندگی خوشی دارند و كسانی كه زندگیشان در حسرت سپری می‌شود.

۱۴

هر اتفاقی كه افتاد، مسئولیت آن را به عهده بگیرید. تتوصیه برای موفقیت

۱۵

موفقیت یعنی هر كاری كه دلتان می‌خواهد، در هر زمان كه دلتان می‌خواهد، با كمك هر كسی كه دلتان می‌خواهد و هر اندازه كه دلتان می‌خواهد انجام دهید.

۱۶

شهامت واقعی آن است كه برای رسیدن به خواسته‌ی خود، هر كار لازمی را انجام دهید و بدانید كه سعی و تلاش، همیشه دارای ارزش است. زیرا تلاش، پاداشی است كه پاداش‌های بزرگتر را به همراه دارد.

۱۷

بزرگان زاده نمی‌شوند، ساخته می‌شوند.

۱۸

پیشرفت دائمی و پایان ناپذیر، بسیار حائز اهمیت است زیرا این تنها راه خشنودی است. توصیه برای موفقیت

۱۹

یادتان باشد كه در انتظار معجزه باشید زیرا خودتان نیز معجزه هستید. وجودتان را منبع نور سازید و نیرویی باشید در راستای خیر.

۲۰

اكثر انسان‌ها نمی‌دانند كه اگر تمام نیرو و امكاناتشان را در یك زمینه از زندگیشان متمركز سازند، ناگهان چه قدرت عظیمی در اختیارشان قرار می‌گیرد.

۲۱

داشتن آمادگی و استفاده از فرصت‌ها، حالتی را پدید می‌آورد كه معمولاً بخت و اقبال نامیده می‌شود.

۲۲

داشتن آمادگی و استفاده از فرصت‌ها، حالتی را پدید می‌آورد كه معمولاً بخت و اقبال نامیده می‌شود.توصیه برای موفقیت

۲۲

این تصمیم‌های شماست كه زندگیتان را شكل می‌دهد، نه شرایط خارجی.

۲۳

نگاهتان را بر روی هدف متمركز سازید، نه بر روی چیزهایی كه موجب هراستان می‌شود.

۲۴

چیزی به نام شكست وجود ندارد، تنها نتایج موجودند.توصیه برای موفقیت

۲۵

تمام پیشرفت‌های انسان از یك سؤال آغاز می‌شود.

۲۶

قابلیت‌های انسان‌ها محدود نیست، بلكه روحیه‌شان محدود است.توصیه برای موفقیت

۲۷

تاكنون هرگز كسی به صرف داشتن علاقه به هدف نرسیده است، كسی به هدف می‌رسد كه خودش برای رسیدن به آن هدف ملزم ساخته باشد.

۲۸

سؤال مناسب، زندگی مناسبی را فراهم می‌آورد. انسان‌های موفق كسانی هستند كه سؤال‌های بهتری می‌پرسند و در نتیجه، پاسخ‌های بهتری نیز دریافت می‌كنند.

۲۹

تفكر مثبت در واقع فرآیند پرسیدن سؤال‌های مثبت است. راز موفقیت، اجتناب از سؤال‌های منفی و پرسیدن سؤال‌های نیرو بخش است. كسی كه سؤال‌های صحیح می‌پرسد، غیر ممكن است شكست بخورد.

۳۰

شما اكنون بر سر یك دوراهی قرار دارید. این فرصت برایتان پیش آمده است كه مهمترین تصمیم زندگیتان را بگیرید. گذشته‌ی خود را فراموش كنید. ببینید اكنون كی هستید؟ چه كسی تصمیم گرفته است كه شما چیزی باشید كه الان هستید؟ به چیزی كه بوده‌اید فكر نكنید. الان چه هستید؟ تصمیم گرفته‌اید در آینده چه بشوید؟ این تصمیم را آگاهانه و از روی دقت بگیرید. این تصمیم را با قدرت بگیرید.

۳۱

اگر بر زمان احاطه داشته باشید، در می‌یابید كه اكثر مردم كارهایی را كه در عرض یك سال می‌توانند انجام دهند چه قدر زیاد، و كارهایی را كه در مدت ده سال قادرند انجام دهند چه قدر كم برآورد می‌كنند.

۳۲

خواست واقعی آن است كه به «تصمیم قطعی» بیانجامد. و تصمیم واقعی آن است كه به «عمل» منجر شود، و تنها چیزی كه ما را به «نتیجه» می‌رساند همان عمل صحیح است.

۳۳

اگر ارزش‌های واقعی‌تان را نمی‌شناسید، خود را برای رنج آماده كنید.توصیه برای موفقیت

۳۴

كار درست آن است كه بر تجربه و علم خود بیافزایم و آنها را برای رسیدن به آرزوها و خواسته‌های پسندیده‌ی خود به كار گیریم.

۳۵

هرگاه گرفتن تصمیم مهمی را دشوار یافتید، بدانید كه علتش فقط یك چیز است: نداشتن تصور روشن از ارزش‌های زندگی.

۳۶

تجربه‌های خود را مثل فرش بزرگی در نظر بگیرید كه می‌توان بر روی آن هر نقش و نگار دلخواهی را طراحی كرد. توصیه برای موفقیت

۳۷

اولین قدم برای ایجاد تغییر آن است كه ببینیم واقعاً چه می‌خواهیم؛ و در نتیجه هدفی را در نظر بگیریم و به سوی آن حركت كنیم.

۳۸

برای اینكه بتوانیم به سرعت هر گونه تغییری را به وجود آوریم، كافی است بدانیم كه هم اكنون و در همین لحظه قادر به تغییری هستیم.

۳۹

تصمیم گیری و قاطعیت، بیدار باشی به اراده‌ی انسان است.توصیه برای موفقیت

۴۰

رسیدن به هدف هیچ ارزشی نخواهد داشت، مگر اینكه پیش از رسیدن به آن، هدف‌های تازه‌تر و بزرگ‌تری را برای خود در نظر گرفته باشید.

۴۱

نگذاریم چیزهای نادرستی كه از گذشته‌ها در ذهنمان جای گرفته‌اند، حال و آینده‌ی ما را تباه كنند.

۴۲

زندگی چقدر كسالت بار بود اگر پیش از وقوع حادثه می‌دانستیم كه چه واقعه‌ای روی خواهد داد.توصیه برای موفقیت

۴۳

واژه‌ها قدرت آغاز جنگ یا برقراری صلح رادارند و می‌توانند ارتباط‌ها را نابود سازند یا تقویت كنند. چگونگی احساس ما درباره‌ی هر چیزی از طریق مفهومی كه ما به آن پیوند می‌دهیم شكل می‌گیرد. واژه‌هایی كه آگاهانه یا ناآگاهانه بر می‌گزینیم تا با آنها موقعیتی را توصیف كنیم، بلافاصله می‌توانند احساس ما را تغییر دهند.

۴۴

دستاوردهای زندگی ما حاصل پیوند رشته تصمیم گیری‌های كوچك‌مان است كه به صورت فردی، خانوادگی، گروهی، اجتماعی و یا صرفاً به عنوان یك انسان اتخاذ كرده‌ایم.

۴۵

راز دستیابی به اهداف، مشروط سازی ذهن است. هدف‌هایتان را دست كم دو بار در روز مرور كنید. آنها را بنویسید و در جایی قرار دهید كه كاملاً در معرض دیدتان باشد.

۴۶

اگر با موقعیت‌هایی كه ناراحت‌مان می‌كنند، برخورد نكنیم، این كار اغلب سبب رشد ترس می‌شود. احساس‌هایی چون ترس، تشویش، نگرانی و دلواپسی تنها فراخوانی برای حركت محسوب می‌شوند و به ما هشدار می‌دهند كه می‌بایست برای بروز هر اتفاقی آمادگی بیشتری داشته باشیم.

۴۷

از جمله تعاریف موفقیت این است كه باید به گونه‌ای زندگی كرد كه بتوان احساس عمیقی از شادی، و احساس اندكی از غم بدست آورد.

۴۸

دانستن اینكه چه باید كرد تنها كافی نیست، بلكه می‌بایست به دانسته‌های خود عمل كنید.

۴۹

تنها كسانی طعم عمیق‌ترین لذت‌های زندگی و موفقیت‌های واقعی را می‌چشند كه شیوه‌ی خدمت ایثارگرانه و صمیمانه را آموخته‌اند.

۵۰

 اراده كنید ورزش، جزئی از هویت شما باشد. با ورزش مداوم و دارا بودن جسمی سالم می‌توان از مواهب زندگی بهره‌مند شد.

۵۱

برای ایجاد عمیق‌ترین و سریع‌ترین پیشرفت در زندگی‌تان، می‌بایست هویت خود را دگرگون كرد و شكوفا ساخت.توصیه برای موفقیت

۵۲

در هر بخشی از زندگی كه خواهان پیشرفت هستید، می‌توانید پرسش‌هایی را طرح كنید: و آن گاه پاسخ‌هایی نیز برایتان فراهم می‌گردد. پاسخ‌ها همان راه‌حل ها هستند كه می‌توانند شما و افراد مورد علاقه‌تان را به سطحی بالاتر از موفقیت و كامیابی برسانند.

۵۳

هدفی را انتخاب كنید كه شما را بیشتر به هیجان می‌آورد؛ چیزی كه وادارتان می‌سازد زودتر از بستر برخیزید و تا دیر هنگام بیدار بمانید.

۵۴

قواعد بازی را طوری طراحی كنید كه برنده شوید.توصیه برای موفقیت

۵۵

همین كه تصمیم بگیرید و از احساسات توانمند خود استفاده كنید و بر این باور باشید كه چیزی دارای اهمیت و اولویت است و به طور مداوم به آن توجه داشته باشید، تمام نیروهای درونی‌تان در جهت تحقق آن بسیج می‌شوند.

۵۶

هیولا را تا كوچك است نابود كنید. بهترین موقع برای كنترل احساس منفی هنگامی است كه آن احساس آغاز می‌شود.

۵۷

از مهمترین راه‌های صرفه‌جویی در زمان، استفاده از تجارب دیگران است.

۵۸

اگر كسی در هر یك از زمینه‌های زندگی بهتر از ما عمل می‌كند، ساده‌ترین دلیلش آن است كه راهی بهتر برای قضاوت و معنا كردن امور دارد و می‌داند كه در هر مورد چه عكس‌العملی نشان دهد.

۵۹

خوشرویی نشانه‌ی زیركی است، زیرا هنگامی كه احساس شادی شكل می‌گیرد و این نشاط چندان قوی است كه به دیگران نیز تسرّی می‌یابد بهتر می‌توان هر نوع مشكلی را كه بر سر راه است بر طرف ساخت.توصیه برای موفقیت

۶۰

در دنیای واقعی بقای رابطه فقط در یك صورت امكان پذیر است: بكوشید كه نسبت به طرف مقابل بخشنده و دهنده باشید، نه اینكه بخواهید چیزی به دست آورید.

۶۱

سرنوشت هر كس در لحظات تصمیم گیری شكل می‌گیرد. تصمیم‌هایی كه امروز و هر روز گرفته می‌شوند وضع امروزی و سال‌های آینده را شكل می‌دهند.

۶۲

تعیین هدف، پایه‌ی همه موفقیت‌های زندگی و اولین قدم برای تبدیل ذهنیت به عینیت است.توصیه برای موفقیت

۶۳

هنگامی كه عشق را ابراز می‌كنید، طعم آن را دوباره می‌چشید. عشق را همچون هدیه‌ای به دیگران اعطا كنید و به خود اجازه دهید هدیه دیگران را بپذیرید.

۶۴

خود را از قید و بند رها كنیم: آن وقت خواهیم دید كه اعتماد به نفس و بینشی كه در ما ایجاد می‌شود، محدودیت‌های گذشته‌مان را در هم می‌شكند.

۶۵

آن كه نتواند بپرسد، نمی‌تواند زندگی كند.

۶۶

بزرگترین نیرویی كه می‌توان از آن استفاده كرد، دردی است كه از درون سرچشمه می‌گیرد و نه از بیرون؛ و بزرگترین درد آن است كه انسان بداند نتوانسته است مطابق معیارهای خود زندگی كند.توصیه برای موفقیت

۶۷

بعضی‌ها بی‌آنكه بدانند چه چیزهایی در زندگی‌شان واقعاً ارزش دارد، هدف‌هایی را برای خود تعریف می‌كنند. به همین دلیل است كه وقتی به هدف‌هایشان می‌رسند، می‌پرسند: «آیا این دقیقاً همان چیزی بود كه می‌خواستم؟»

۶۸

ممكن است مشكلی را به طور موقتی بر طرف سازیم اما اگر علت بروز آن را رفع نكنیم، پس از مدتی دوباره ظاهر می‌شود.

۶۹

به دنبال بهانه نباشید. همین حالا سه تصمیم بگیرید كه موجب بهبودی سلامت شما، حرفه‌تان، خویشاوند‌تان، و زندگی‌تان شود و بر اساس آن عمل كنید.

۷۰

توان خود را به خاطر مسائل كم اهمیت، هدر ندهید و یادتان باشد كه بیشتر موضوعات اهمیت  چندانی ندارند.توصیه برای موفقیت

۷۱

تنها رسیدن به هدف مهم نیست، بلكه شیرینی‌های زندگی كه در راه رسیدن به هدف به دست می‌آید نیز به همان اندازه اهمیت دارد.

۷۲

به خاطر داشته باشید: قصد ما این نیست كه بر مشكلات زندگی سرپوش بگذاریم، بلكه می‌خواهیم خود را در وضعیت فكری و عاطفی بهتری قرار دهیم، تا نه تنها راه حل مشكلات‌مان را پیدا كنیم، بلكه در عمل برای رفع مشكلات خود گام برداریم.

۷۳

از مؤثرترین راه‌های پیشرفت در زندگی، شناسایی و تقویت هر باوری است كه باعث حركت به سوی رؤیاها می‌شود.

۷۴

پرسش موجب دستیابی به داشته‌های تازه‌ای می‌شود.توصیه برای موفقیت

۷۵

باورهای خود را به گونه‌ای شكل دهید كه اختیارتان دست خودتان باشد، و جهان بیرونی تعیین كننده احساس خوب یا بدتان نباشد.

۷۶

مسیر كنونی شما چیست؟ آیا به سوی هدف‌تان در حركتید، یا در خلاف جهت آن حركت می‌كنید؟ آیا به تصحیح مسیر نیاز دارید؟ آیا از زندگی تا سر حد نهایت لذت می‌برید؟ اگر چنین نیست، هم اكنون در مسیرتان تغییراتی ایجاد كنید.

۷۷

اگر من و شما ندانیم كه مهمترین چیز در زندگی‌مان چیست و به دنبال چه می‌گردیم، طبیعتاً نمی‌توانیم اعتماد به نفس لازم را نیز در خود به وجود آوریم چه رسد به اینكه بخواهیم تصمیم‌هایی كارساز بگیریم. توصیه برای موفقیت

۷۸

كنجكاوی را پرورش دهید. اگر واقعاً خواهان رشد در زندگی‌تان هستید، یاد بگیرید همچون كودكان پرسشگر باشید. مردم كنجكاو هرگز خسته و دلتنگ نمی‌شوند و زندگی برای آنها جست و جوی پایان ناپذیر و شادی بخش است.

۷۹

اگر خواهان شركت در بازی زندگی هستید و می‌خواهید برنده شوید، می‌بایست با بالاترین توان به بازی بپردازید.

۸۰

انسان همان چیزی است كه در دل خود به آن باور دارد.توصیه برای موفقیت

۸۱

آنچه عقاید ما را می‌سازد وقایع و خاطرات تعیین كننده نیست، بلكه تعبیر و تفسیری است كه ما از اتفاقات داریم. معنایی كه به خاطرات خود می‌دهیم. تعیین كننده‌ باورهای ماست.

۸۲

باورها می‌توانند از برخی افراد، قهرمان بیافرینند و برخی دیگر را به موجوداتی ناتوان بدل كنند.

۸۳

تنها راه رسیدن به خوشبختی، آن است كه بر  اساس بزرگترین آرمان‌های خود زندگی كنیم.

۸۴

اگر واقعاً خواهان موفقیت‌های بزرگ در زندگی هستید، ناچار باید خود را برای شنیدن پاسخ رد و گرفتن جواب منفی آماده كنید.

۸۵

باید توجه داشت كه مشكل‌ترین مرحله در رسیدن به هدف، گرفتن تصمیم واقعی، و مقید بودن به آن است.

۸۶

فراوان تصمیم بگیرید. از تصمیم‌های خود درسی بیاموزید. به تصمیم‌های خود پایبند باشید، اما برای تغییر شیوه‌ی تفكرتان همیشه آمادگی داشته باشید.

۸۷

راز اول: سؤال‌های مناسب بپرسید.

۸۸

راز دوم: خواسته‌ی خود را هوشمندانه مطرح كنید. توصیه برای موفقیت

۸۹

راز سوم: اگر می‌خواهید موفق شوید، عمیقاً خواسته‌ی خود را مورد توجه قرار دهید و برای رسیدن به آن، از انجام هیچ كاری دریغ نورزید.

۹۰

راز چهارم: هرگز مشتاق دستیابی به موفقیت نباشید. در عوض به دنبال دلایلی باشید كه شما را تحریك و وادار به فعالیت كنند!

۹۱

راز پنجم: شور و هیجان را در زندگی‌تان فراگیر سازید!

۹۲

راز ششم: از انسان‌های دیگر بیاموزید.!

۹۳

راز هفتم: برای مردم ارزش پدید آورید!توصیه برای موفقیت

۹۴

راز هشتم: باور داشته باشید كه غیر ممكن‌ها، ممكن خواهند شد!

۹۵

راز نهم: با افراد موفق معاشرت داشته باشید.

۹۶

راز دهم: مسئولیت پذیر باشید و انجام كارها را به عهده بگیرید!

۹۷

راز یازدهم: همیشه در جستجوی راهی برای تحقق خواسته‌هایتان باشید.

۹۸

راز دوازدهم: عادت كنید كه زیاد تصمیم بگیرید!

۹۹

مطالعه این كتاب و هر كتاب دیگری كه خوانده‌ای بی‌فایده خواهد بود، مگر آنكه به دانسته‌ها و آموخته‌های خود عمل كنید.

۱۰۰

تنها كسی را می‌توانید تغییر دهید، خودتان هستید. توصیه برای موفقیت

۱۰۱

در هر موقعیتی داشتن چندین راه حل، بهتر از داشتن فقط یك یا دو راه حل است.

بیشتر بخوانید:  مردان وفادار چه ویژگی‌هایی دارند؟ + تست روانشناسی

۱۰۱ توصیه برای موفقیت

گرداوری : dar2del.com

۱۰۱ توصیه برای موفقیت

**کپی برداری از این مطلب  ، فقط با ذکر منبع و درج لینک به آدرس منبع آزاد است . 

۱۰۱ توصیه برای موفقیت

از كانال تلگرم ما دیدن كنید

از كانال تلگرم ما دیدن كنید

از كانال تلگرم ما دیدن كنید

از كانال تلگرم ما دیدن كنید

اگر این مقاله مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید :
loading...

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “توصیه برای موفقیت (۱۰۱ توصیه)”

قالب تفریحی