تفاوت زنان ومردان از نظر عاطفی

مجموعه: ازدواج, جنسی و زناشویی, روانشناسی
تاریخ انتشار: 2018-01-29
نویسنده:mehrdadno
تعداد بازدید: 69
تفاوت زنان ومردان از نظر عاطفی
اگر این مقاله مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

تفاوت زنان ومردان از نظر عاطفی

 تفاوت بسیاری در بین عاطفه زن ومرد وجود دارد كه به ظهور خارجی عاطفه باز می گردد . بسیاری از خانمهای متاهل احساس می كنند همسرانشان به آنها علاقه ای ندارند ولی وقتی از آقایان تحقیق به عمل می آید ثابت می شود كه آنها بسیار همسران خود را دوست دارند. این مردان یاد نگرفته اند عاطفه مثبت وزیبای خود را به نمایش در آورند. men-women

بسیاری از مردم در كشورهای غربی معتقد هستند ودر فرهنگ اسلام نیز این اعتقاد وجود داردكه محبت باید با كلام مناسب بیان شود . ما از فرهنگ خود آموخته ایم كه از چهره خود به طوری محافظت كنیم كه احساس درونی ما آشكار نشود. ما تمایل داریم كه خشم ، عشق ، نفرت وحسادتهایمان بر دیگران آشكار نشود ، زیرا راز ما بر ملا خواهد شد. اگر دیگران عصبانیت مارا بفهمند از وجهه عمومی وارزش ما كاسته خواهد شد . بعضی از زنان عواطف خود را به صورت افراطی نمایش می دهند، ولی مردها مكنونات قلبی خود را بیرون نمی ریزند ویا اگر این كار را بكنند بزرگنمائی ندارند.

زنان چون مبانی زندگی را با وسواس اجرا می كنند سخت گیرند واز این رو كمتر شادند و اما مردان چون آسان می گیرند بیشتر شادند.

هورمون های بدن ما در ایجاد شادی موثرند. هورمون فولیكولین وتستوسترون در انسان شادی آفرینند اما فو لیكولین كه یك هورمون زنانه است شادی بیشتری را فراهم می سازد.

تفاوت مرد وزن در اخلاق ( mood )

خانمها در جاده پر پیچ و خم زندگی راحت تر با مسائل مواجه می شوند ، مثلا در یك شكست مالی زنان بیشتر وبهتر مقابله وسازش دارند تا مردها ! آقایان در زندگی روزانه ودر تمام ابعاد آن وقتی با شكست مواجه می شوند بیشتر دچار افسردگی می شوند.

بیشتر بخوانید:  همه چیز درباره قرص های ضد بارداری

مسئله دیگر اینست كه زنان در فاصله كوتا هی ، افسرده وشاد می شوند. مردها اغلب در مقابل یاس ونا امیدی گریه نمی كنند ولی احساس غمگینی پایدارتری را تجربه می كنند.

تفاوت زن ومرد در نمود بیرونی عاطفه ((affect

تفاوت عمده زنان ومردان در ظهور خارجی عاطفه است زنان افسردگی را بهتر نشان می دهند وافسردگی آنان سطحی وموقتی است اما در آقایان افسردگی پایدارتر وعمیق تر است وبه خوبی نیز نشان نمی دهند. خانمها سریعا گریه می كنند وبه صورت نمایشی نیز دست به خود كشی می زنند ولی آمار خود كشی واقعی در مردان بیشتر است.

در عاطفه دوست داشتن ، خانمها بسیار علاقه ودوست داشتن خود را نشان می دهند اما آقایان آن را كه بسیار دوست دارند چنان نشان می دهند كه« قدری» دوست دارند. در تمام دنیا خانمها بیشتر افراد محبوب خود را آزار می دهند وخود كشی در ماجراهای عاشقانه در میان آقایان بیشتر دیده می شود. پس می توان فهمید كه مردها در علاقه داشتن جدی تر هستند.

در ادبیات ملل مختلف ، بیشتر داستان های عاشقانه ودرنهایت جنگ ها وجریانات دامنه دار تاریخ حول محور یك زن می گردد.

دریك ازدواج خانمها بیشتر به مبانی منطقی توجه دارند وبه وقت مرد را می سنجند. آنها با تسلط بر عواطف خود هر كسی را شایسته خود نمی دانند و معیار هائی مثل پول، زیبائی و… را در نظر می گیرند.

تفاوت زنان ومردان در خشم 

اطلاعات روان پزشكی و روان شناسی نشان می دهد زنان بیش از مردان خشمگین اند وخشم آنها هم در كلام وهم درعمل بیشتر از مردان است. اگر زنی نسبت به كسی دید منفی داشته باشد صحنه ای به وجود می آورد وبا او قهر می كند، آن هم یك قهر طولانی مدت . ولی مردها در این زمینه راحت ترند ومانند زنها به جزئیات رفتارها توجه نمی كنند وسعی می كنند بسیاری از رفتارها را فراموش كنند. درواقع در بسیاری از موارد مردها به وجود آورنده صلح وآرامشند.

بیشتر بخوانید:  آموزش برقراری رابطه جنسی برای نو عروس ها

خانمها در ابراز كلامی خشم، فرهنگ ولغات خاص خود را دارند و از خود نیز می سازند، اما آقایان دو تا سه ناسزا بیشتر بلد نیستند.

پس نتیجه می گیریم چون زنان سرشار از احساس اند به همین دلیل خشم خود را نیز سریع تر نشان می دهند.

**کپی برداری از این مطلب  ، فقط با ذکر منبع و درج لینک به آدرس منبع آزاد است . 

بیشتر بخوانید :

بهترین راه پیشگیری از بارداری

آشنایی با علل کاهش میل جنسی در زنان ومردان

راهنمایی هایی در خصوص ارگاسم زنان و رسیدن به اوج لذت جنسی در خانم ها

چرا شوهرم دوستم ندارد ؟

آموزش برقراری رابطه جنسی برای نو عروس ها

از كانال تلگرم ما دیدن كنید

اگر این مقاله مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تفاوت زنان ومردان از نظر عاطفی”

قالب تفریحی